Winners 2017

Overall Winner

Winner: 
Photocentric Ltd
Embedded thumbnail

Apprentice of the Year

Winner: 
Tilly Dalton - Savernake Capital
Runner Up: 
Harley Butcher - Softwerx
Embedded thumbnail

Aston Shaw Accountants Best New Business

Winner: 
Clip n Climb Cambridge
Runner Up: 
Frost Digital Design, Happy Nana Cafe and Watt Knowledge Ltd
Embedded thumbnail

Anglia Ruskin University Business Innovation

Winner: 
Photocentric Ltd
Runner Up: 
L2S2 Ltd
Embedded thumbnail

CWL Systems Business of the Year Less than 50 Employees

Winner: 
Kamarin Computers Ltd
Runner Up: 
Bright Business Advice
Embedded thumbnail

CWL Systems Business of the Year Greater than 50 Employees

Winner: 
Arcus Global
Embedded thumbnail

Cambridge Independent Business Person of the Year

Winner: 
Lucy Argent - Salon at Number 5
Runner Up: 
David Smart - Softwerx
Embedded thumbnail

Regus Cambridge Business of the Year

Winner: 
Sports for Schools
Runner Up: 
Arcus Global
Embedded thumbnail

Slater and Gordon Community Business of the Year

Winner: 
Conscious Communications
Winner: 
Elite Swimming Academy Ltd
Runner Up: 
CUB (UK) Lt
Embedded thumbnail

Stanair Employee of the Year

Winner: 
Jacob Noble - Bayfield Training
Embedded thumbnail

Stanair Enterprising Business of the Year

Winner: 
British Esstentials Ltd
Runner Up: 
Bright Business Advice
Embedded thumbnail

My Mustard Entrepreneur of the Year

Winner: 
Edward Williams - Elite Swimming Academy Ltd
Runner Up: 
Faye Holland - Cofinitive Ltd
Embedded thumbnail

Syngenta Excellence in Research and Development

Winner: 
Photocentric Ltd
Runner Up: 
L2S2 Ltd
Embedded thumbnail

Travel 4 Cambridge Green Award

Winner: 
Enval Ltd
Runner Up: 
GreenAir Cars
Embedded thumbnail

Cambridge Judge Business School High Growth Business of the Year

Winner: 
Arcus Global
Runner Up: 
Aston Shaw Ltd
Embedded thumbnail

My Mustard Networking Group of the Year

Winner: 
Pecha Kucha Cambridge
Runner Up: 
Grub Club Cambridge
Embedded thumbnail

JPA Furniture Service Excellence

Winner: 
Cambridge Nutraceuticals Ltd
Runner Up: 
Grabbit and Run Couriers Ltd
Embedded thumbnail

Lloyds Bank Tourism and Leisure

Winner: 
Quy Mill Hotel
Runner Up: 
Cambridge Food Tour
Embedded thumbnail

THALES Training and Development

Winner: 
Metalcraft
Runner Up: 
Blue Donkey
Embedded thumbnail

Events and PR Young Business Person of the Year

Winner: 
Merik Chadda - British Essentials Ltd
Runner Up: 
Ben Creasy - Zion Landscrapes Limited
Embedded thumbnail

Best Customer Service

Winner: 
Bruno Pereira Photography
Runner Up: 
Citrus Rooms
Embedded thumbnail